MODU-LASER

STRATOS ML  MODUŁOWY DETEKTOR LASEROWY – WIELOKANAŁOWY

10 punktów, które czynią detektor Modu-laser wyjątkowym

 1. Budowa modułowa 1-8 modułów- każdy do 50 otworów zasysających (Nowość jedyny taki detektor na runku)
  Modułowość budowy zawiera również rewolucyjne rozwiązanie rozdzielnie listwy konekrorów od reszty elektroniki.
  Podłączenia kablowe można zrobić bez montażu elektroniki detektora (płyta, głowica i wentylator z filtrem). Obudowa zawiera szybkozłącze dla podłączenia elektroniki już po podłączeniu kabli.
 2. Programowanie i komunikacja przez port LAN, USB oraz USB pasywne (pendrive) oraz sieć RS 485 x2  z modułu kontrolnego bloku 8 głowic lub modułu kontrolnego sieci 127 detektorów (starych)  lub bloków (nowych) . (Nowość jedyny taki detektor na runku)
  Port LAN i USB służą do lokalnej lub zdalnej konfiguracji detektora lub integracji protokołem Bacbet lub Modbus z systemem BMS.
  Poza tym detektor w wersji z modułem komunikacji może wysyłać przez port LAN po sieci alarmy w postaci e-mail do 4 odbiorców.
  Funkcja ta może służyć także do wysyłania SMS na telefony komórkowe jeśli odbiorca nie ma smart fona i nie odbiera e-maili jak SMS’ów.
 3. Port RS-232 – gniazdo RJ do komunikacji z faxem, drukarką lub dialerem (tymczasowo nie aktywne)   (Nowość jedyny taki detektor na runku)
 4. Temp. pracy od -20 stopni C
 5. Kolorowy wyświetlacz TFT oraz programator z klawiszami funkcyjnymi. Detektor w wersji z modułem kontrolnym i programatorem posiada 4 poziomy dostępu do obsługi i konfiguracji systemu.  (Nowość jedyny taki detektor na runku)
 6.  Czujnik temperatury w każdym module (Nowość jedyny taki detektor na runku)
 7.  2,7 mln wpisów rejestru zdarzeń co daje możliwość rejestracji co sekunda pracy detektora przez miesiąc z podziałem na zdarzenia alarmowe, poziom dymu, przepływu i temperatury. (Nowość jedyny taki detektor na runku) Dla porównania obecne detektory np. Micra posiadają rejestr 20 tys. zdarzeń typu poziom dymu i przepływu i 100 zdarzeń alarmowych.
 8. Możliwość montażu głowicy do góry lub w dól rurkami (czujnik grawitacyjny). Moduł automatycznie zmienia polaryzację diód alarmowych (Nowość jedyny taki detektor na runku)
 9. Wyjście do systemu MBS z protokołami Modbas i Bacnet w module dokującym.
 10. Obsługa do 200m orurowania 25mm lub 3/4 cala na moduł + kapilary 10mm o długości do 6m

Poza tym:

 1.  2 dowolnie programowalne wejścia sterownicze na moduł oraz dodatkowo 2 w module komunikacji
 2.  3 przekaźniki NO/NC dla alarmów w tym 1 dla uszkodzeń na moduł detekcyjny oraz 3 dodatkowe w module komunikacji
 3.  Komplet diód alarmowych na obudowie każdego modułu w tym dodatkowe diody w module komunikacji
 4.  Karta sieciowa RS-485 (2) na moduł oraz RS-485 (1) w module komunikacji
 5.  Głowica, wentylator, filtr i procesor w każdym z modułów detekcji
 6.  Gniazda szybkozłączy sieciowych RS-485 (2)/  na moduł (możliwość montażu modułów w odległości 1,5 km od siebie)
 7.  Czujnik grawitacyjny  na moduł oraz czujnik obecności pokrywy modułu
 8.  Czujnik temperatury na moduł
 9.  Szybkozłącza  rurek dla wlotu i wylotu powietrza na moduł
 10.  Gniazdo zasilania 24V na moduł. Umożliwia to podłączenie niezależnych źródeł zasilania do każdego z modułów detekcyjnych i spełnienie wymogów pełnej redundancji detekcji.

Moduł komunikacyjny występuje w 3 wersjach. Zestaw 8 modułów z modułem komunikacji nazywamy blokiem mogącym pełnić rolę oddzielnego detektora w sieci.

Zdjęcie nr: 1

1. Moduł komunikacyjny  z modułem kontrolnym i wyświetlaczem TFT (do zarządzania 1-8 modułami oraz innymi blokami bez modułu kontrolnego)

Zdjęcie nr: 2

3. Moduł komunikacyjny tylko z zestawem diod informacyjnych o szczegółowym stanie modułów detekcyjnych (1-8) i alarmach 2. Zdjęcie nr 1 i 2.

Moduł komunikacyjny tylko z wyświetlaczem TFT (do wyświetlania stanów 1-8 modułów)

Moduł komunikacyjny posiada 4 poziomy dostępu zabezpieczone kodem PIN

Nowy detektor będzie sprzedawany z nowym oprogramowaniem konfiguracyjnym, symulacyjnym oraz integrującym.

Nowy program PipeCad będzie umożliwiał symulację projektów składających się z kilku detektorów na jednym podkładzie 3D oraz umożliwiać będzie obracanie widoku 3D w dowolnym widoku.


Artykuł Zabezpieczenia Modu-Laser

Karta katalogowa Stratos ML – www.quality07.com.pl

DLACZEGO STRATOS- PREZENTACJA HANDLOWA 2018

Stratos ML PL -Prezentacja

Oprogramowanie

System przedmuchiwania rurociągu 

Rurki 27 mm  do detektorów STRATOS

Rurki  25 mm i inne akcesoria do detektorów STRATOS

Dokumentacja techniczno-rozruchowa detektora

Certyfikaty

Cennik systemu Stratos

Porównanie detektorów Stratos pomiędzy sobą oraz z konkurencją

Zasysający detektor dymu VESDA serii VEP, 1-4 rury

VEP-A00-1P

VEP-A00-P

VEP-A10-P

Seria VESDA E obejmuje zasysające detektory dymu klasy premium. Ze względu na bardzo szeroki zakres czułości, 15-krotnie większy niż detektory rodziny VESDA Standard, oraz większą liczbę otworów próbkujących, przy zastosowaniach w pomieszczeniach z dużym przepływem powietrza powierzchnia dozorowanego obszaru może być zwiększona nawet o 40%.

Znacznie większa długość rur oraz orurowanie z rozbudowanymi odgałęzieniami sprawiają, że system próbkujący idealnie nadaje się do zastosowań w obiektach o większej wysokości, oraz umożliwiają zwiększenie dozorowanej powierzchni nawet o 80%. Zmniejsza się też ilość pracy związanej z montażem i serwisowaniem samych czujek.
Dzięki bogatej gamie nowych, rewolucyjnych funkcji, detektory serii VEU cechują się niezrównaną skutecznością detekcji i uniwersalnością, szerokimi możliwościami programowania w miejscu montażu oraz niższymi kosztami eksploatacji.

Kompatybilność z dotychczasowymi systemami
Detektory VESDA-E mają takie same wymiary obudowy oraz rozmieszczenie przyłączy orurowania i okablowania, jak detektory VESDA VLP oraz VLS. Tym samym są w pełni kompatybilne z dotychczasowymi systemami.

ESDA-E VEU

Seria VEU obejmuje zasysające czujki dymu klasy premium z rodziny VESDA-E. Ze względu na bardzo szeroki zakres czułości, 15-krotnie większy niż czujek rodziny VESDA, oraz większą liczbę otworów próbkujących, przy zastosowaniach w pomieszczeniach z dużym przepływem powietrza powierzchnia dozorowanego obszaru może być zwiększona nawet o 40%. Znacznie większa długość rur oraz orurowanie z rozbudowanymi odgałęzieniami sprawiają, że system próbkujący idealnie nadaje się do zastosowań w obiektach o większej wysokości, oraz umożliwiają zwiększenie dozorowanej powierzchni nawet o 80%. Zmniejsza się też ilość pracy związanej z montażem i serwisowaniem samych czujek. Dzięki bogatej gamie nowych, rewolucyjnych funkcji, detektory VEU cechują się niezrównaną skutecznością detekcji i uniwersalnością, szerokimi możliwościami programowania w miejscu montażu oraz niższymi kosztami eksploatacji.

Montaż, uruchomienie oraz użytkowanie

Czujka VEU jest wyposażona w wytrzymałą obudowę o kategorii ochronnej IP40 oraz w wydajny wentylator pozwalający na podłączenie orurowania o łącznej długości do 800 m. Jest w pełni obsługiwana przez programy ASPIRE-E oraz Xtralis VSC, co pozwala na łatwe projektowanie orurowania, uruchomienie systemu i wykonywanie prac konserwacyjnych, a także zapewnia zgodność z dotychczasowymi instalacjami VESDA.

Kolorowy, dotykowy wyświetlacz

Detektor VEU-A10 jest wyposażona w kolorowy, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,5″, który pozwala na odczytywanie informacji dotyczących pracy czujki, w tym poziomów stężenia dymu, a także informacji diagnostycznych. Korzystając z nieskomplikowanego menu użytkownik może łatwo wyświetlać wszystkie informacje o statusie czujki.

VESDAnet™

Urządzenia VESDA komunikują się po sieci VESDAnet, która zapewnia niezawodną, dwukierunkową łączność oraz redundancję umożliwiającą prawidłowe działanie również w przypadku uszkodzenia okablowania w jednym miejscu. Sieć VESDAnet pozwala na konfigurowanie, sterowanie, monitorowanie i wykonywanie diagnostyki urządzeń z jednego miejsca.

Gniazdo Ethernet oraz łącze WiFi

Detektory serii VESDA-E są standardowo wyposażone w gniazdo Ethernet oraz łącze WiFi, pozwalające na dodanie detektora do sieci korporacyjnej. Dzięki temu oprogramowaniu zainstalowanym na tablecie (iVESDA) lub laptopie może poprzez sieć nawiązać bezprzewodowe połączenie z detektorem, oraz z innymi, dołączonymi do niej poprzez VESDAnet.

Kompatybilność z dotychczasowymi systemami

Detektory VESDA-E mają znormalizowane wymiary obudowy, rozmieszczenie przyłączy orurowania i okablowania, tym samym są w pełni kompatybilne z dotychczasowymi systemami VLP i VLS. Detektory serii VESDA-E posiadają również kompatybilność wstecznę oprogramowania, umożliwiającą montaż tych detektorów na istniejących już sieciach VESDAnet.