×

Detekcja ciepła

Dane o konkretnych produktach oraz pliki do pobrania dostępne są w dziale Strefa Partnera po zarejestrowaniu 

Czym jest detekcja ciepła?

Detekcja ciepła, to wykrywanie zmian ciepła w stopniu wymagającym reakcji alarmowej . Nasze systemy detekcji ciepła zapewniają bezpieczeństwo naszym klientom, dzięki szybkości i sprawności działania.

W jakim zakresie pomaga nasza firma?

Specjalizujemy się w rozwiązaniach zapewniających bezpieczeństwo pożarowe w obiektach specjalnych w tym tunele, trasy kablowe i inne obiekty gdzie detekcja ciepła sprawdza się lepiej niż detekcja dymu. Detektory ciepła to specyficzny wariant detekcji ciepła. Pożar lub nawet przegrzanie się urządzeń elektrycznych lub kabli systemowych  to nie tylko potencjalne straty urządzeń, ale także bardzo drogie przestoje pracy całych fabryk lub biurowców.  Od wielu lat pomagamy wdrażać  także systemy liniowej detekcji ciepła oparte o kable sensoryczne zmiennooporowe ProReact oraz Alarmline, kable światłowodowe systemów SL+ oraz DETECT lub rurki pneumatyczne w detektorach ADW. W niektórych przypadkach przydatne są także kamery termowizyjne lub dualne z modułem analityki pożarowej.  Specyficzną formą punktowej detekcji ciepła jest miniaturowy system gaszenia gazem NOVEC z ampułkami termoczułymi AMFE od JOB. Oferujemy też tradycyjne czujki dymu punktowe w ramach systemu oddymiania klatek schodowych a także czujki punktowe z wysokim IP 65 od Oggnioni.

 • Dostępność detektorów na stanie
 • Pomoc projektowa
 • Wykonywanie całych projektów
 • Merytoryczna pomoc przed i posprzedażowa
 • Naprawy
 • Audyty
 • Wykonawstwo „pod klucz” wybranych systemów wymagających wyjątkowych umiejętności i uprawnień

Oferta dla Ciebie

Liniowa detekcja ciepła

Specjalizujemy się w rozwiązaniach detekcji ciepła zapewniających bezpieczeństwo pożarowe w obiektach specjalnych w tym w pomieszczeniach wilgotnych, brudnych, trudno dostępnych, silnie zapylonych lub zadymionych, o niskiej temperaturze otoczenia do -40 °C oraz do stref wybuchowych. Do tego typu detekcji zaliczamy także oferowane przez nas czujki płomienia IR oraz 3xIR o zasięgu do 40m. Oferowana przez nas kamera termowizyjna z modułami analityki miejsca zagrożenia to uzupełnienie naszej szerokiej oferty detektorów pożarowych ciepła. Kable sensoryczne cyfrowe zapewniają tani system detekcji z precyzyjną lokalizacją miejsca alarmu, analogowe natomiast większą czułość i analogowy pomiar temperatury, te oparte o rurki pneumatyczne pracę w wysokich temperaturach, kable światłowodowe są niezastąpione przy dużych odległościach i systemach wymagających pętlowej redundancji.

Punktowa detekcja ciepła

Specjalizujemy się w rozwiązaniach zapewniających precyzję i wysoką niezawodność w pomieszczeniach trudno dostępnych, wilgotnych, brudnych o niskiej temperaturze otoczenia do -40 °C oraz do stref wybuchowych dzięki czujkom ciepła o IP 65  lub radiowym.

 Inne rozwiązania

 • Liniowa detektory ciepła oparte o kable sensoryczne zmiennooporowe oraz światłowodowe.
 • detektory ciepła / podczerwieni IR z przedmuchem i płomienia do trudnych warunków zapylenia, zagrożenia wybuchem i skrajnych warunków cieplnych,
 • czujki ciepła / płomienia z przedmuchem dla stref wybuchowych, pyłowych i silnie przesuwających się towarów,
 • skanery ciepła pożaru do ochrony towarów transportowanych taśmociągami,
 • Autonomiczny Zminiaturyzowany System Gaszenia AMFE  z autonomiczną aktywacją cieplną punktową głowicą cieplną lub zewnętrzna od detektorów dymu.

Zapraszamy do współpracy

Skorzystaj z formularza kontaktowego, zadzwoń lub napisz e-mail. Opisz nam swoją sytuacje. Nasz konsultant zaproponuje właściwe dla Ciebie rozwiązanie.

+48 508 124 087
kontakt@quality07.com.pl


  Potrzebujesz innego rodzaju wsparcia?