×

Detekcja płomienia i gazów

Dane o konkretnych produktach oraz pliki do pobrania dostępne są w dziale Strefa Partnera po zarejestrowaniu 

Oferujemy zaawansowane systemy detekcji gazu i płomienia, kompatybilne z innymi rozwiązaniami Quality07. Oprogramowanie naszych detektorów, przetwarzające sygnał z czujnika, kompensuje wpływ środowiska, zapewniając prawidłowe odczyty nawet przy wahaniach temperatury związanych z pogodą. Łączymy sprawdzone rozwiązania elektro-chemiczne, zapewniające stabilność napięcia i dokładne przetwarzanie danych z czujnika z nowoczesną konstrukcją systemów detekcji gazu. Dzięki kolorowemu wyświetlaczowi i alarmowi dźwiękowemu, jeden z naszych detektorów (EC22) oferuje czytelny wyświetlacz graficzny umożliwiający obserwację typu gazu, zasięgu wykrywania i koncentracji w czasie rzeczywistym.

Dzięki naszym rozwiązaniom, możliwe jest wykrycie gazów toksycznych (CO, NH3, HCN, HCI, H2S, SO2, NO, NO², SIH4, CL²) oraz tlenu i wodoru.

Nasze czujki gazy mogą pracować na rurkach zasysającej detekcji dymu dlatego możliwe jest wykrywanie gazu w trudno dostępnych pomieszczeniach.

W ramach czujek płomienia oferujemy czujki wykrywające podczerwień płomienia IR, podczerwień oraz ultrafiolet i podczerwień IR/UV oraz trzy długości podczerwieni 3xIR. Wszystkie czujki płomienia oferujemy w wersji ATEX do stref wybuchowych.

Nowością jest detektor płomienia z oparty o kolorową kamerę video model 5000.

 

Model 5000 to detektor płomienia przeznaczony do stosowania w strefach zagrożenia wybuchem.

Ten wizualny system detekcji płomienia wykorzystuje przetwarzanie cyfrowych obrazów i zaawansowane algorytmy do rozpoznania charakterystyk płomienia.

Pozwala to zwiększyć pole widzenia i ograniczyć liczbę fałszywych alarmów. Detektor wyposażony jest w kolorową kamerę CCTV.

Odporność na fałszywe alarmy. Unikalny algorytm oprogramowania detektora model 5000 umożliwia rozróżnienie pomiędzy prawdziwym pożarem, a innymi źródłami promieniowania, które w przypadku tradycyjnych detektorów mogą spowodować zmniejszenie ich czułości lub wywoływać niepotrzebne alarmy. Detektor jest odporny na najczęściej występujące fałszywe alarmy powodowane między innymi prowadzeniem prac spawalniczych, emisjami gorącego C02 i odbłyskami na wylotach kominów. Z tego względu doskonale sprawdza się w zakładach przemysłowych.

 

Oferujemy też detektory płomienia z przedmuchem optyki sprężonym powietrzem do pracy w warunkach ekstremalnego zapylenia w tym strefach wybuchowych pyłowych a także w przypadku monitorowania szybko przesuwającego się towaru będącego przedmiotem ochrony.

Seria czujek płomienia IR, IR/UV i 3xIR SenseWare

Posiadamy duże doświadczenie w projektowaniu i doborze czujek płomienia i gazu do każdych wymagających warunków. Oferujemy pełne wsparcie projektowe i techniczne.

Zapraszamy do współpracy

Skorzystaj z formularza kontaktowego, zadzwoń lub napisz e-mail. Opisz nam swoją sytuacje. Nasz konsultant zaproponuje właściwe dla Ciebie rozwiązanie.

+48 508 124 087
kontakt@quality07.com.pl


    Potrzebujesz innego rodzaju wsparcia?