Menu główne
×

Chcesz kupić produkt?

Cena netto: 4650

Cena brutto: 5719,50 brutto

Dostępna ilość sztuk: 30

  Opis produktu

  ASD 535 jest detektorem zasysającym, który pobiera powietrze do analizy w jednej lub dwóch głowicach detekcyjnych / sensorów na obecność dymu poprzez jedną lub podwójną sieć rurek. Dzięki takiej metodzie detekcji detektor może obsługiwać dwie strefy detekcyjne w ramach 1 strefy pożarowej i ciśnieniowej. ASD 535 dzięki uniwersalnym głowicom może mieć czułość w zakresie od 0,02% – 10%, odpowiednio do klasy detekcji, którą ma zapewnić. Opcjonalne moduły 5 przekaźników lub karty pamięci zapewniają dodatkowe funkcje jeśli są przydatne.

  Konfiguracja systemu oraz projektowanie rurociągu jest proste dzięki takiemu oprogramowaniu jak: Pipeflow i Easy Config oraz ASD Config. Config służy do bezpośredniego połączenia komputera z detektorem ASD 535 i konfigurację ustawień oraz podgląd stanu zadymienia on-line. Easy Config umożliwia obsługę detektora bez pomocy PC przy użyciu przycisków programowych i wyświetlacza LED.

  Detektory ASD 535 dzięki licznym akcesorium takim jak ogrzewane kapilary oraz odporność na niskie temperatury (-30°C) świetnie nadają się do mroźni i obiektów silnie zanieczyszczonych zwłaszcza w wersji HD=Heavy Duty.

  Współpraca z centralą punktowej detekcji dymu Schrack z wykorzystaniem modułów komunikacyjnych I/O lub adresowalnych XLM.

  System podgrzewanych otworów we współpracy z detektorem ASD 535 montowanym wewnątrz mroźni. Oporniki grzejne zasilane są bezpiecznym napięciem 24V poprzez dedykowany przekaźnik reagujący na spadek przepływu powietrza w rurach, spowodowany oszronieniem.

  Dużym problem w mroźniach oprócz ryzyka uszkodzenia detektorów, które nie są odporne na wilgoć i niską temperaturę jest duże rozrzedzenie dymu spowodowane silną wentylacją. W mroźniach podobnie jak w serwerowniach czujki punktowe lub liniowe nie mają wystarczającej czułości, aby w wystarczająco szybko wykryć dym. Detektory zasysające posiadające możliwość kalibracji w klasie B lub A oraz wykorzystujące efekt aktywnego pobierania próbek dymu oraz efekt kumulacji małych próbek dymu z wielu otworów są w takich warunkach o wiele bardzie wydajne.

  Detektory ASD 535 mogą być sieciowane przy użyciu opcjonalnych kart protokołu RS-485 – SIM 35 i interfejsu sieciowego SMM 535 oraz płatnego oprogramowania z kluczem sprzętowym. Tak zintegrowany system detektorów pozwala na centralne zarządzanie większą ilością detektorów z jednego miejsca, co ułatwia serwis i alarmowanie.

  Wszędzie poza obiektami bardzo czystymi stosuje się filtry powietrza i opcjonalnie automatyczne systemy przedmuchu i odstojniki skroplin AN-WRB. Do większości pomieszczeń rekomendowany jest filtr DFU 911 lub DFU 911S. Tylko do mroźni stosowany jest filtr FBS-25 PC. Detektor 535 i 535HD może pracować z głowicą Typ 3 o czułości 0,02-10%.

  Funkcjonalności

  • Max. długość sieci rur próbkujących na czujnik dymu: 400m (bez zgodności z EN 54-20) 300m (zgodnie z EN-54-20)
  • Max. liczba otworów próbkujących na czujnik dymu: 120 (z lub bez zgodności z EN 54-20)
  • Wentylator zasysający dużej mocy do 420 Pa
  • Napięcie zasilania: od 10,5 do 30 VDC
  • Pobór mocy: zwykle 290 mA (dla 24 VDC)
  • Zakres temperatur pracy: od -30°C do +60°C

  Dla wymagających klientów oferowane są dotykowe wyświetlacze LCD z danymi o pracy detektora.
  Detektory ASD mogą występować w wersji ze wskaźnikiem poziomu dymu i mają wtedy symbole ASD 535-3 dla detektora z 1 elementem detekcyjnym lub ASD 535-4 z 2 elementami detekcyjnym. Wersja HD występuje w typie 535-3 lu 4 czyli zawsze ze wskaźnikiem poziomu dymu. Wersja HD ma dodatkowo wzmocniony układ płyty głównej powlekanej lakierowo. Do wersji HD rekomendowane są wzmocnione elementy detekcyjne w wersji CF w typie 3.

  Zastosowanie

  W dużych halach, pod podłogami technicznymi, serwerowniach, wersja 535 i 535HD w mroźniach i strefach EX. W mroźniach detektory ASD 535 mogą obsługiwać podgrzewania otworów elementem HEAT z opornikami grzejnymi a w strefach EX arestory=filtry iskier Q07-DFA 25 w wersji do stref II A, B i C.

  Przykłady / galeria zdjęć

  Zaloguj się po więcej materiałów