Dostępne są zdalne wejścia testowe umożliwiające aktywację autotestu.
Urządzenia są odporne na wibracje, a wiatr nie ma wpływu na wydajność.
Jednostka IR³ charakteryzuje się doskonałą tolerancją wykrywania zanieczyszczeń okien i może wykrywać płomień przez szklane okna.
Bliższe dane
Potrójny detektor IR
Jednostki o wysokich parametrach do zastosowań krytycznych
Obudowa IP65
Niski pobór prądu
2-przewodowe, 4–20 mA i działanie przekaźnikowe
Praca z zatrzaskiem i bez zatrzasku
Ustawienie wysokiej/niskiej czułości
Tolerancja na wykrywanie zanieczyszczeń okna
Funkcja zdalnego autotestu
Sterowany mikroprocesorem
Odporność na fałszywe źródła (spawanie łukowe, wyładowania atmosferyczne i ładunki elektrostatyczne)
Certyfikat EN54-10 i CPR oraz FM i VDS
Dostępna jest lampa testowa dedykowana dla tego typu detektora.
Większość czujników płomienia na podczerwień reaguje na światło o długości fali 4,3 µm, emitowane przez płomienie węglowodorowe.
Reagując na światło o długości fali od 0,75 do 2,7 µm emitowane przez każdy ogień, można wykryć wszystkie migoczące płomienie. Pożary gazowe niewidoczne gołym okiem m.in. można również wykryć wodór.
Detektory IR3, reagujące na sąsiednie długości fal IR, umożliwiają rozróżnienie płomieni od śladowych źródeł promieniowania IR.
Połączenie filtrów i przetwarzania sygnału pozwala na zastosowanie czujnika bez ryzyka fałszywych alarmów w trudnych sytuacjach charakteryzujących się takimi czynnikami jak migotanie światła słonecznego.
© 2016 - 2024 Copyright by Quality07. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonano we współpracy z Vanhem.