Menu główne
×

Wczesne wykrywanie pożaru na parkingach

Liniowa Detekcja Ciepła = Pożaru

kablami polimerowymi z lokalizacją miejsca pożaru jest idealne do wczesnego wykrywania pożarów i przegrzania na parkingach samochodowych. Pożary na parkingach wielopoziomowych i podziemnych mają tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się i spalania w ekstremalnie wysokich temperaturach i dużej intensywności. Dlatego zwiększony zasięg, wysoka czułość i niezawodność są ważnymi cechami każdego systemu wykrywania pożaru w tym zastosowaniu.
Kabel z powłoką nylonową może być stosowany w celu zapewnienia niskiego poziomu konserwacji, długiej żywotności w obecności spalin i innych czynników środowiskowych. Kabel LDT można poprowadzić prostopadle do miejsc parkingowych, jak pokazano poniżej, aby chronić duży obszar za pomocą jednej strefy kabla detekcyjnego. Ponadto LDT może zapewnić dodatkową opcję lokalizacji  aby zapewnić najszybszą reakcję na zdarzenie.

W aplikacjach, w których kabel LDT jest przymocowany do sufitu, między sufitem a kablem LDT należy zachować odstęp co najmniej 20 mm. Odstępy między kablami LDT i minimalny promień gięcia powinny być zgodne z zastosowaną technologią (szczegółowe informacje znajdują się w odpowiedniej instrukcji instalacji).

Kontroler LDT z lokalizacją miesca pożaru 2x3000m kabla. Wersja EN CPR 2x1000m ProReact.

Odpowiednie uchwyty:

Uchwyt L o podwójnej wysokości (A1164 / A1165)
Standardowy L-Clip (A1166 / A1167)
Wspornik kanału (A1172 / A1173)
Incydent z L-Clip (200mm) (A1168 / A1169) instrukcja montażu.

Parkingi

Jeśli parking jest wysoki lub z silną wentylacją idealnym sposobem zabezpieczenia jest zasysająca detekcja dymu.