Menu główne
×

Funkcje diagnostyki

Funkcje diagnostyki. Rejestr zdarzeń i poziomu dymu oraz przepływu. Monitorowanie filtrów.

Detektory Stratos posiadają wbudowaną funkcję autodiagnostyki działania detektora opartą o układ Watchdog – zapewniający automatyczne wykrycie zawieszenia się oprogramowania Eprom, jego automatyczny reset lub powiadomienie użytkownika o niemożliwości dokonania resetu.

Poza tym użytkownik może wykonać ręczną diagnostykę detektora oprogramowaniem Remote 3 i odnaleźć uszkodzony podzespół mechaniczny wymagający wymiany lub czyszczenia np. wentylator, głowicę lub czujnik przepływu. Wszystkie elementy detektora są indywidualnie wymienialne.

Poza tym możliwa jest ręczna aktywacja i testy przekaźników.

Ostatnią częścią diagnostyki jest możliwość szczegółowego zapisu 20 tys. zdarzeń w postaci poziomu dymu i przepływu powietrza na obiekcie. Dzięki temu mając próbki danych z okresu nawet 1 miesiąca możemy rejestrować tylko dym bez przepływu.

Poza tym możemy chronić nasze ustawienia przed nieautoryzowanymi zmianami dzięki zmianie kody PIN.

Jeśli mamy dodatkowy przedfiltr możemy wymusić jego zmianę programując datę wymiany tego filtra, który w porównaniu z wewnętrznym nie jest monitorowany liniowo na stan zapełnienia.

Bardzo pomocny w diagnostyce jest rejestr zdarzeń podający dokładnie w języku polskim rodzaj uszkodzenia lub błędu np przepływu z dokładnym stopniem procentowym podobnie jak alarmy pożarowe. W przypadku przepełniania rejestru pierwszy zapis jest nadpisywany przez ostatni.

 

Możliwa jest też zdalne diagnostyka wykonana przez naszych techników przy pomocy programu Team Viewer.

 

Link do program team viewer. https://quality07.com.pl/wp-content/uploads/2023/01/TeamViewer_Setup-15.11.6.zip

Uwaga!!!

Po ściągnięciu i zainstalowaniu należy koniecznie od razu wejść w Dodatki/Opcje/Zaawansowane i wyłączyć automatyczne instalowanie nowych wersji (brak uaktualnień) zanim połączymy PC z Internetem.

Nie należy instalować z Internetu nowszej wersji gdyż my mamy licencję na wersję 15.11.6.

Program należy zainstalować na PC serwisowym, na którym pracuje program do konfiguracji detektorów Stratos, ASD lub innych i podłączonych do detektorów odpowiednim kablem.