Detektory temperatury /podczerwieni IR z przedmuchem

Czujki obiektów przesuwających się także o wysokiej temperaturze, wykrywające widmo podczerwieni.

Skanery temperatury na taśmociągi

 
  • Detektory serii 5000 zostały zaprojektowane do wykrywania zagrożeń pożarowych na taśmociągach transportujących materiały mogące ule zapłonowi lub tleniu, jak: węgiel, biomasa oraz inna materiały organiczne
  • Detektory wykorzystują zjawisko emisji promieniowania podczerwonego gorących elementów
  • Są skuteczne przy wykrywaniu pożaru, jak również niewielkich rozgrzanych obiektów transportowanych na taśmociągu
  • System jest w pełni odporny na fałszywe alarmy pochodzące od światła słonecznego lub lokalnego oświetlenia, jednocześnie umożliwiając detekcję relatywnie niskich temperatur, już od 80˚C

 

 

Zasada działania

Każde z ciał stałych jest źródłem emisji promieniowania podczerwonego. Spektrum, długość fali oraz intensywność promieniowania IR zależy od temperatury danego obiektu i dla węgla została określona na podstawie prawa Plancka, Stefana-Boltzmanna i Wiena. Wykres pokazuje jakie temperatury może wykrywać system z odległości 1,5 m na każdym z 4 regulowanych poziomów czuł

 

Karty katalogowe detektorów IR i UV z przedmuchem do stosowania w warunkach dużego zapylenia w tym w strefach zagrożonych wybuchem.

Karty katalogowe czujek UV w wersji EX i zwykłych z przedmuchem i bez przedmuchu ochronnego przez zabrudzeniem optyki znajdują się poniżej. 

Detektory te są przeznaczone do monitorowania towarów na poruszających się taśmociągach itp. 

 

 

 

FLAMEVision FV400 Potrójne detektory płomienia na podczerwień
Detektory płomienia FLAMEVision wykorzystują opatentowane matryce IR i potrójne technologie rolet przeciwsłonecznych IR, aby zapewnić niezawodne i opłacalne rozwiązania do wykrywania ognia. FLAMEVision można zaufać w sytuacjach o dużej zależności, w których szybkie działanie i dokładne wykrywanie płomienia są niezbędne. Detektory FLAMEVision oferują doskonałą wydajność w każdych warunkach pogodowych i we wszystkich warunkach oświetleniowych, a dodatkową zaletą są informacje o lokalizacji zdarzenia pożarowego dostarczane przez układ IR.
FLAMEVision może chronić przed wszystkimi zagrożeniami związanymi z węglowodorami w bezpiecznych i klasyfikowanych niebezpiecznych atmosferach wybuchowych. Dostępna jest szeroka gama opcji projektowania systemu, w tym kilka rodzajów interfejsów monitorowania i sterowania oraz zintegrowana kamera wideo do celów weryfikacji. Procedury instalacyjne i konserwacyjne są łatwe i wydajne, minimalizując dożywotni koszt posiadania i zmniejszając potrzebę stosowania skomplikowanego sprzętu testowego i szkolenia operatorów na wysokim poziomie.

Zalety FLAMEVision Triple IR i detekcji na podstawie macierzy:
Niezawodność Wybór układu podczerwieni lub ulepszonej technologii potrójnej zasłony przeciwsłonecznej na podczerwień pozwala użytkownikom dostosować systemy do niezawodnego i szybkiego wykrywania pożaru.
Szybko działający FLAMEVision reaguje, aby zminimalizować efekt pożaru i poprawić bezpieczeństwo życia poprzez wykrywanie z mniejszą ilością zakłóceń i przestojów.
Dokładność Informacje o lokalizacji zdarzenia określą punkt pożaru za pomocą układu IR, aby umożliwić ukierunkowane wyłączenie i stłumienie.
Weryfikacja operatora Opcjonalna wbudowana kamera wideo pomaga w weryfikacji operatora i zapewnia optymalne działania. Dodatkowa korzyść z analizy po zdarzeniu oraz pomoc i weryfikacja dopasowania.
Optymalna ochrona w każdych warunkach pogodowych FLAMEVision utrzymuje czułość dzięki ulepszonym czujnikom podczerwieni w przypadku silnego deszczu, śniegu, mgły i porannej rosy.
Niebezpieczne atmosfery wybuchowe FLAMEVision jest zatwierdzony do ochrony niezależnie od klasyfikacji obszarów dla wszystkich zastosowań w całym obiekcie. Zmniejszony zapas części zamiennych i prostsza konserwacja Iskrobezpieczny, tani i łatwy w użyciu sprzęt testowy upraszcza konserwację i obniża koszty serwisu. Uniwersalny montaż mechaniczny i okablowanie sprawia, że ​​instalacja FLAMEVision jest przyjazna. Łatwa integracja FLAMEVision łączy się z systemami kontroli i bezpieczeństwa na miejscu poprzez szereg standardowych interfejsów przemysłowych. Dynamiczne maskowanie FLAMEVision utrzymuje zasięg wykrywania, nawet gdy płomień jest częścią chronionego procesu.
Kompletne zdanie Detektory FLAMEVision stale monitorują całą elektronikę i regularnie przeprowadzają testy okna optycznego
 

Detektory FLAMEVision FV400 wykorzystują technologię Triple IR Solar Blind Sensing i algorytmy wykrywania płomienia, aby zapewnić wysoką wydajność wykrywania pożarów węglowodorów. Obejmuje to zdolność do niezawodnego wykrywania płomieni poprzez wysoką gęstość oparów rozpuszczalnika i czarnego dymu, zwiększając prawdopodobieństwo wczesnego wykrycia przy stałej wysokiej czułości na płomień w całym polu widzenia. Zapewniają również spójne wykrywanie różnych rodzajów paliw węglowodorowych od alkoholu po paliwo lotnicze. Dostępnych jest wiele interfejsów z opcją zintegrowanej kamery CCTV, zapewniającej wizualną weryfikację operatora

Istnieją 4modele FlameVision w zakresie detektorów FV400, które teraz uzupełniają gamę zaawansowanych detektorów płomienia Flame Vision, które obejmują modele z kamerami i bez. Każdy model jest dostarczany z dwoma wejściami dławika kablowego z gwintem M20.

Funkcje FV400:

Technologia wykrywania podczerwieni z potrójną podczerwienią
Interfejsy wielu pól. Zasięg wykrywania: do 65 m dla ognia n-heptanowego o powierzchni 0,1 m2. Automatyczne monitorowanie ścieżki optycznej,
Zintegrowana symulacja płomienia i zdalny test chodzenia pomagają zmniejszyć bieżące koszty eksploatacji instalacji wykrywania płomienia
Weryfikacja wideo za pomocą zintegrowanej opcjonalnej kamery ognioszczelnej