Detektory ciepła /podczerwieni IR z przedmuchem i płomienia do trudnych warunków zapylenia, zagrożenia wybuchem i skrajnych warunków cieplnych

Czujki płomienia Sense-Ware – wyjścia przekaźnikowe 12-24V ATEX i FM do stref EX i zwykłych II 3G Ex nA IIC T4 Gc, II 3D Ex tc IIIC T 71 0C Dc, IP65, EN54-10 UV-185/5CZ and UV/IR-210/1CZ: Class 2. IR3-109/1CZ: Class 1

 1. Pojedyncza podczerwień
 2. Podczerwień i ultrafiolet
 3. 3x Podczerwień

Do pomieszczeń wilgotnych, brudnych o niskiej temperaturze otoczenia do -20″C oraz do stref wybuchowych proponujemy czujki punktowe ciepła OGGIONI TMP2 .

Detektory płomienia wykorzystują mikroprocesor do zaawansowanej elektronicznej analizy sygnału. Czujniki muszą przekroczyć próg alarmowy, aby zainicjować alarm pożarowy. Czujki płomieni UV/IR i IR3 wykorzystują jako dodatkowe kryterium alarmowe: analizę częstotliwości migotania płomienia. Czujki płomienia UV/IR i IR3 dobrze odrzucają fałszywe alarmy. Promieniowanie UV jest niewrażliwe na praktycznie wszystkie źródła fałszywych alarmów, z wyjątkiem spawania łukowego. Typowe zastosowania, w których mogą być używane trzy modele czujek płomienia serii 210, można znaleźć w poniższej tabeli.

• Monitoruje płomienie o wyższej zawartości węglowodorów (drewno, papier, benzyna), ale także o niższej zawartości węglowodorów, takich jak metanol i metan.
• Detektor płomienia UV i UV/IR wykrywa płomienie wodorowe.
• Dobra odporność na wpływy:

 • bezpośrednie i odbite światło słoneczne.
 • sztuczne światło, takie jak świetlówki i lampy halogenowe pokryte szkłem.
 • łuki i wyładowania elektryczne (statyczne lub pochodzące np. z silników elektrycznych).
 • promieniowanie ze spawania łukowego pod warunkiem, że odległość do spawania łukowego wynosi >4 m (UV/IR) lub >3 m (IR3) od detektora.
  • Czujka płomienia IR3 jest odpowiednia do pożarów zadymionych.
  • Automatyczny test czujnika (wbudowany autotest), który monitoruje czujniki i elektronikę czujnika płomienia pod kątem prawidłowego działania.
  • -przełączniki do ustawienia zatrzaskowego/nie zatrzaskowego wyjścia przekaźnika alarmu.

• Wytrzymałe czujniki sprawiają, że czujka nadaje się do praktycznie wszystkich rodzajów pożarów.
• Zaawansowane oprogramowanie zwiększa niezawodność i dostępność detektora
• Konstrukcja obudowy i uchwytu obrotowego pozwala uniknąć błędów montażowych związanych z uziemieniem.
• Automatyczny test czujnika (wbudowany autotest) zwiększa niezawodność i dostępność detektora płomienia.
• Element kompensacji ciśnienia pozwala uniknąć dodatkowych kosztów konserwacji spowodowanych gromadzeniem się wilgoci i zwiększa żywotność.
• Niezapalająca (nieiskrząca) konstrukcja zwiększa niezawodność i dostępność przy rozsądnej cenie dodatkowej.
• Gwarancja: w zależności od tego, co nastąpi wcześniej: 36 miesięcy po instalacji lub 42 miesiące po dostawie.

Czujki ciepła dla zastosowań specjalnych EX i pom. wilgotnych oraz brudnych

Czujki TMP2 mają wysoką szczelność IP 66/67 i zgodność z EN-54-5 oraz ATEX II dla stref 2GD db tb II C IIIC T6 T85’C.

CZUJKI CIEPŁA/PŁOMIENIA Z PRZEDMUCHEM DLA STREF WYBUCHOWYCH PYŁOWYCH I SILNIE PRZESUWAJĄCYCH SIĘ TOWARÓW

Czujki obiektów przesuwających się także o wysokiej temperaturze, wykrywające widmo podczerwieni.

Skanery ciepła pożaru do ochrony towarów transportowanych taśmociągami

 
 • Detektory serii 5000 zostały zaprojektowane do wykrywania zagrożeń pożarowych na taśmociągach transportujących materiały mogące ule zapłonowi lub tleniu, jak: węgiel, biomasa oraz inna materiały organiczne
 • Detektory wykorzystują zjawisko emisji promieniowania podczerwonego gorących elementów
 • Są skuteczne przy wykrywaniu pożaru, jak również niewielkich rozgrzanych obiektów transportowanych na taśmociągu
 • System jest w pełni odporny na fałszywe alarmy pochodzące od światła słonecznego lub lokalnego oświetlenia, jednocześnie umożliwiając detekcję relatywnie niskich temperatur, już od 80˚C

 

Zasada działania

Każde z ciał stałych jest źródłem emisji promieniowania podczerwonego. Spektrum, długość fali oraz intensywność promieniowania IR zależy od temperatury danego obiektu i dla węgla została określona na podstawie prawa Plancka, Stefana-Boltzmanna i Wiena. Wykres pokazuje jakie temperatury może wykrywać system z odległości 1,5 m na każdym z 4 regulowanych poziomów czuł

Karty katalogowe detektorów IR i UV z przedmuchem do stosowania w warunkach dużego zapylenia w tym w strefach zagrożonych wybuchem.

Karty katalogowe czujek UV w wersji EX i zwykłych z przedmuchem i bez przedmuchu ochronnego przez zabrudzeniem optyki znajdują się poniżej. 

Detektory te są przeznaczone do monitorowania towarów na poruszających się taśmociągach itp. 

 

CZUJKI PŁOMIENIA

z wyjściem wideo z pojedynczym lub potrójnym IR

FLAMEVision FV400 Potrójne detektory płomienia na podczerwień
Detektory płomienia FLAMEVision wykorzystują opatentowane matryce IR i potrójne technologie rolet przeciwsłonecznych IR, aby zapewnić niezawodne i opłacalne rozwiązania do wykrywania ognia. FLAMEVision można zaufać w sytuacjach o dużej zależności, w których szybkie działanie i dokładne wykrywanie płomienia są niezbędne. Detektory FLAMEVision oferują doskonałą wydajność w każdych warunkach pogodowych i we wszystkich warunkach oświetleniowych, a dodatkową zaletą są informacje o lokalizacji zdarzenia pożarowego dostarczane przez układ IR.
FLAMEVision może chronić przed wszystkimi zagrożeniami związanymi z węglowodorami w bezpiecznych i klasyfikowanych niebezpiecznych atmosferach wybuchowych. Dostępna jest szeroka gama opcji projektowania systemu, w tym kilka rodzajów interfejsów monitorowania i sterowania oraz zintegrowana kamera wideo do celów weryfikacji. Procedury instalacyjne i konserwacyjne są łatwe i wydajne, minimalizując dożywotni koszt posiadania i zmniejszając potrzebę stosowania skomplikowanego sprzętu testowego i szkolenia operatorów na wysokim poziomie.

Zalety FLAMEVision potrójne IR i detekcji na podstawie macierzy:
Niezawodność Wybór układu podczerwieni lub ulepszonej technologii potrójnej zasłony przeciwsłonecznej na podczerwień pozwala użytkownikom dostosować systemy do niezawodnego i szybkiego wykrywania pożaru.
Szybko działający FLAMEVision reaguje, aby zminimalizować efekt pożaru i poprawić bezpieczeństwo życia poprzez wykrywanie z mniejszą ilością zakłóceń i przestojów.
Dokładność Informacje o lokalizacji zdarzenia określą punkt pożaru za pomocą układu IR, aby umożliwić ukierunkowane wyłączenie i stłumienie.
Weryfikacja operatora Opcjonalna wbudowana kamera wideo pomaga w weryfikacji operatora i zapewnia optymalne działania. Dodatkowa korzyść z analizy po zdarzeniu oraz pomoc i weryfikacja dopasowania.
Optymalna ochrona w każdych warunkach pogodowych FLAMEVision utrzymuje czułość dzięki ulepszonym czujnikom podczerwieni w przypadku silnego deszczu, śniegu, mgły i porannej rosy.
Niebezpieczne atmosfery wybuchowe FLAMEVision jest zatwierdzony do ochrony niezależnie od klasyfikacji obszarów dla wszystkich zastosowań w całym obiekcie. Zmniejszony zapas części zamiennych i prostsza konserwacja Iskrobezpieczny, tani i łatwy w użyciu sprzęt testowy upraszcza konserwację i obniża koszty serwisu. Uniwersalny montaż mechaniczny i okablowanie sprawia, że ​​instalacja FLAMEVision jest przyjazna. Łatwa integracja FLAMEVision łączy się z systemami kontroli i bezpieczeństwa na miejscu poprzez szereg standardowych interfejsów przemysłowych. Dynamiczne maskowanie FLAMEVision utrzymuje zasięg wykrywania, nawet gdy płomień jest częścią chronionego procesu.
Kompletne zdanie Detektory FLAMEVision stale monitorują całą elektronikę i regularnie przeprowadzają testy okna optycznego
 

Detektory FLAMEVision FV400 wykorzystują technologię Triple IR Solar Blind Sensing i algorytmy wykrywania płomienia, aby zapewnić wysoką wydajność wykrywania pożarów węglowodorów. Obejmuje to zdolność do niezawodnego wykrywania płomieni poprzez wysoką gęstość oparów rozpuszczalnika i czarnego dymu, zwiększając prawdopodobieństwo wczesnego wykrycia przy stałej wysokiej czułości na płomień w całym polu widzenia. Zapewniają również spójne wykrywanie różnych rodzajów paliw węglowodorowych od alkoholu po paliwo lotnicze. Dostępnych jest wiele interfejsów z opcją zintegrowanej kamery CCTV, zapewniającej wizualną weryfikację operatora

Istnieją 4modele FlameVision w zakresie detektorów FV400, które teraz uzupełniają gamę zaawansowanych detektorów płomienia Flame Vision, które obejmują modele z kamerami i bez. Każdy model jest dostarczany z dwoma wejściami dławika kablowego z gwintem M20.

Funkcje FV400:

Technologia wykrywania podczerwieni z potrójną podczerwienią
Interfejsy wielu pól. Zasięg wykrywania: do 65 m dla ognia n-heptanowego o powierzchni 0,1 m2. Automatyczne monitorowanie ścieżki optycznej,
Zintegrowana symulacja płomienia i zdalny test chodzenia pomagają zmniejszyć bieżące koszty eksploatacji instalacji wykrywania płomienia
Weryfikacja wideo za pomocą zintegrowanej opcjonalnej kamery ognioszczelnej