Detektor zasysający dymu Micra 10

Ultraekonomiczny detektor dymu do łatwej i dyskretnej instalacji.

 • Wysoka czułość dzięki dyspersji światła laserowego umożliwiająca ultrawczesne wykrywanie dymu. Maksymalna długość rurek ssących- do 50 m + 60m rurek kapilarowych.
 • Dynamiczna nastawa parametrów detektora w zależności od pory dnia i zadymienia otoczenia -system sztucznej Inteligencji ClassiFire®. Inteligentna kompensacja czułości przy zmieniającym się poziomie zadymienia tła w układach dziennych, tygodniowych, miesięcznych i rocznych. Sztuczna inteligencja ClassiFire® zapewnia optymalną czułość dla chronionego środowiska bez konieczności skomplikowanego programowania. Automatycznie ustawia właściwą czułość pod względem warunków panujących w obszarze chronionym (transformatornie, magazyny, szyby windowe itp.).
 • Automatyczne lub ręczne tłumienie czułości o zadany procent dla eliminacji zjawisk powodujących fałszywe alarmy jak: palacze, wyziewy przemysłowe, wózki spalinowe, odkurzacze przemysłowe.
 • Detektor o małych gabarytach umożliwiający wykrywanie z wysoką czułością.
 • Posiada przekaźniki bezpotencjałowe dla przekazywania alarmów pożarowych i uszkodzeń, umożliwiające zdalny monitoring przez inny system lub Straż Pożarną.
  2 przekaźników alarmowe w standardzie, w układzie NO, na płycie głównej.
 • Dodatkowe wyjścia i wejścia na karcie przekaźnikowej w tym 2 do monitorowania zasilacza.
 • Programowanie przy użyciu komputera PC.
 • W standardzie 4 progi alarmowe
 • Wewnętrzny monitorowany filtr z kompensacją czułości w miarę jego zanieczyszczenia
 • Głowica laserowa o szerokim zakresie czułości 0,4-25% zac./m
 • Do 10 otworów w klasie C wg EN-54-20.
 • Funkcja Autouczenia
 • Temperatura pracy od -10 do + 60°C lub od -30° z akcesorium w postaci firmowej grzałki powietrza.
 • Mały pobór prądu 250 mA
 • Polskie oprogramowanie serwisowe oraz dokumentacja techniczno-rozruchowa
 • Dostępny z magazynu w Polsce od ręki wraz z potrzebnym orurowaniem
 • Pełny zestaw informacji o alarmach oraz stanie detektora wyświetlany na obudowie detektora
 • Możliwość symulacji czułości w 2D i 3D na podkładach DXF chronionego obiektu porogramem PipeCad.

Detektor Micra 10 jest detektorem typu Plug and Play – prawie nie wymaga obsługi i skomplikowanego programowania przy standardowych zastosowaniach. Posiada opcję automatycznego uczenia się po zamontowaniu, co gwarantuje prawidłową pracę nawet bez dodatkowego programowania. Podłączenie komputera umożliwia odczytanie rejestru zdarzeń włączając rejestr poziomów dymu i rejestr przepływu powietrza nawet miesięcznej pracy detektora. Oprogramowanie do zarządzania detektorem jest bezpłatne i działa nawet na najtańszych tabletach z system Windows XP/7//8/10 i przejściówką USB -RS-232.

ZASTOSOWANIE

Detektory Stratos znalazły zastosowanie w tysiącach obiektów na całym świecie, począwszy od transformatorni, poprzez hale sportowe, skończywszy na magazynach i szybach windowych oraz kanałach wentylacyjnych w domach prywatnych jako centralny system detekcji dymu.

Detektor Micra 10 oraz inne z rodziny Stratos współpracują z wszystkimi systemami punktowej detekcji dymu w tym Polon-ALfa, Bosh, ESSER, Schrack, Cooper-D+H, Edwards, Siemens, Notifier, Apollo itd. poprzez moduły komunikacyjne wejść/wyjść. Najczęściej wystarcza do tego celu moduł 2 wejsć i 1 wyjścia, ale najlepszym rozwiązaniem jest moduł 3 wejść lub 4/1.

Detektory adresowalne innych producentów oferowane przez dystrybutorów systemów punktowej detekcji dymu oferują moduł komunikacyjny wewnątrz detektora i nazywają taki detektor adresowalnym. Zastosowanie detektora Stratos z modułem komunikacyjnym innego systemu punktowej detekcji dymu funkcjonalnie niczym się nie różni od tzw. detektorów adresowalnych. Jedyna różnica to miejsce montażu modułu komunikacyjnego. U nas jest on na zewnątrz detektora.

DODATKOWE FUNKCJE

Programowanie poprzez PC. W standardzie diody informujące o alarmach. Uwaga filtr wewnętrzny przeznaczony jest do pracy w warunkach normalego lub średniego zanieczyszczenia powietrza. 

Karta katalogowa w dziale Do pobrania

Oprogramowanie

Rurki 27 mm  do detektorów STRATOS

Rurki  25 mm i inne akcesoria do detektorów STRATOS

Zewnętrzny wyświetlacz RDU

Dokumentacja techniczno-rozruchowa detektora

Certyfikaty

Cennik systemu Stratos

Porównanie detektorów Stratos pomiędzy sobą oraz z konkurencją

Detektor Micra 10 – jednostrefowy – dla maksymalnie 50m rurociągu szkieletowego i 60m rurek kapilarowych. Micra 10 jest tani w obsłudze gdyż nie wymaga komputera do zaprogramowania. Detektor obsługuje 2 otwory w klasie A, 4 otwory w klasie B oraz 10 w klasie C. Detektor Micra 10 ma na płycie głównej 2 przekaźniki alarmowe. Poza tym na obudowie widnieją diody LED stanu najważniejszych alarmów. Idealny detektor do zastosowania w szybach windowych, transformatorniach, silosach, przestrzeniach podpodłogowych i sufitach podwieszanych oraz wszędzie tam gdzie trudno konserwować czujki punktowe i liniowe.

Micra 10 to wg nas najtańszy detektor tej klasy i typu na rynku.

Polecamy stosowanie detektora Micra 10 do zabezpieczania szybów windowych

Q07-DB-33 Obudowa 0 Decybeli dla detektora Micra 10